Zestaw: 1 x LUBISAN 10 kg sucha dezynfekcja+ 1x LUBISAN Extra Dry 10 kg - Paszowy.pl

Przejdź do treści

Zestaw: 1 x LUBISAN 10 kg sucha dezynfekcja+ 1x LUBISAN Extra Dry 10 kg

Drób > Dezynfekcja
Zestaw preparatów Lubisan

W skład zestawu wchodzi:
1 x Lubisan Sucha Dezynfekcja 10 kg
1x Lubisan Extra Dry 10 kg
Dostępny natychmiast
85,00 zł 90,00 zł
Dodaj
 
LUBISAN jest doskonałym środkiem dezynfekcyjnym, utrzymującym prawidłowe  warunki zoohigieniczne w nowoczesnej hodowli zwierząt, przeznaczonym do  dezynfekcji pomieszczeń inwentarskich takich jak: chlewnie, kurniki,  obory, stajnie, owczarnie, cielętniki, fermy strusi, gołębniki,  pasieczyska, fermy zwierząt futerkowych.

Dodatkowo sprawdza się w dezynfekcji pomieszczeń socjalno-gospodarczych,  środków transportu zwierząt rzeźnych i hodowlanych, środków  transportujących pasze i komponenty paszowe, pomieszczeń wystawowych,  klatek i wybiegów dla zwierząt, wag, ramp załadowczych oraz urządzeń  produkujących pasze.

Poprzez swoje działanie aromatyzujące poprawia warunki utrzymania i  pielęgnacji zwierząt oraz czyni pracę przyjemną dla personelu  obsługującego zwierzęta. W związku z powyższym wpływa on zdecydowanie na  poprawę wydajności i ekonomikę produkcji. Preparat zawiera naturalne  związki fosforu, miedzi i żelaza oraz związki chloru. Jest nietoksyczny  oraz całkowicie bezpieczny dla ludzi i zwierząt – może być stosowany w  ich obecności. Stosowany szczególnie w profilaktyce chorób zakaźnych i  zaraźliwych.

ZALETY STOSOWANIA LUBISANU

1) DEZYNFEKCJA
zapobieganie rozwojowi mikroorganizmów chorobotwórczych takich jak  bakterie, grzyby, pasożyty, neutralizowanie nieprzyjemnych zapachów,  redukcja wydzielania szkodliwych gazów z otoczenia, właściwości  osuszające podłoże i wchłanianie wilgoci – szczególne zastosowanie w  czasie powodzi, utrzymanie prawidłowego klimatu w pomieszczeniach dla  zwierząt i poprawa warunków hodowli, skuteczne zwalczanie larw much  rozmnażających się w ściółce oraz miejscach składowania obornika,

2) SKUTECZNOŚĆ

zmniejszenie ilości chorób w stadzie, ograniczenie stosowania  antybiotyków i innych środków terapeutycznych, większe przyrosty wagowe u  zwierząt, znaczny spadek upadków, lepsze wykorzystanie paszy, lepsza  jakość mięsa, poprawa struktury sierści zwierząt i upierzenia ptaków,  skrócenie okresu tuczu zwierząt, zwiększenie plonów - poprzez wzrost  zawartości związków azotowych w gnojowicy i oborniku,

3) BEZPIECZEŃSTWO
zapobieganie występowania wielu chorób, a w przypadku ich pojawienia się  wspomaganie leczenia, ochrona zwierząt przed infekcją, bezpieczne  stosowanie w obecności ludzi i zwierząt, nowoczesny, ekologiczny i  nietoksyczny produkt przyjazny dla środowiska, łatwy w użyciu.

SPOSÓB UŻYCIA

Stosowanie: rozsypać na powierzchnię dezynfekowaną
Ilość: 50- 100 gram m2
Częstotliwość stosowania: co 7 dni (zalecane)

Lubisan Extra Dry

Dezynfekcja:
·        Pomieszczeń hodowlanych
·        Środków transportu
·        Urządzeń produkcji i przechowywania pasz
Właściwości:
·        Bakteriobójcze
·        Wirusobójcze
·        Grzybobójcze
·        Aromatyzujące
·        Silnie osuszające
·        Larwobójcze
 
Lubisan Extra Dry to innowacyjny produkt łączący wysoką skuteczność dezynfekcji z wyjątkowymi właściwościami osuszającymi. Dzięki specjalnemu doborowi składników, charakteryzuje się wysoką absorpcją (intensywne wchłanianie nie tylko wilgoci, ale również odorów) oraz pozytywnie wpływa na środowisko poprzez zmniejszenie wycieków azotu i fosforu z nawozów naturalnych do wód gruntowych. Zapewnia kompleksowe i efektywne działanie nawet w najtrudniejszych warunkach – szczególnie jest zalecany do stosowania w hodowli drobiu w profilaktyce biegunki i FPD. Dzięki biodegradowalnej formie przyczynia się do zwiększenia pojemności absorpcyjnej gleby. Jest zalecany w hodowli wszystkich gatunków zwierząt, szczególnie tam gdzie występuje duża wilgotność.
 

Stosowanie:
 
Lubisan Extra Dry należy stosować regularnie na powierzchni całego pomieszczenia szczególnie w miejscach o nadmiernym zawilgoceniu, w kojcach porodowych, w okolicach poideł, na ściółkę, na maty, wokół mat. Stosować w dawce 50-100 g m2 bezpośrednio na powierzchnię osuszaną oraz ściółkę jeden raz na 7 dni. W przypadku szczególnie zawilgoconych powierzchni, zabieg można powtarzać częściej, nawet codziennie jeśli jest taka potrzeba.
·        W hodowli ściółkowej preparat można aplikować przed położeniem ściółki bezpośrednio na suchą posadzkę w dawce 100- 150 g m2.
·        W hodowli bydła zaleca się stosowanie szczególnie na legowiskach, na maty oraz wokół mat, Pod maty zaleca się stosowanie preparatu Lubisan Skuteczna Dezynfekcja.
·        W hodowli trzody, zaleca się stosowanie w kojcach porodowych, a także na ściółkę. Szczególnie zastosowanie do suchej kąpieli prosiaków.
·        W hodowli drobiu stosować na całej powierzchni budynków inwentarskich, szczególnie w miejscach zawilgoconych: przy ścianach, w narożnikach a także pod i wokół linii pojenia.

W celu podniesienie skuteczności zabiegów profilaktycznych, zaleca się wymienne stosowanie preparatu Lubisan Skuteczna Dezynfekcja.

Promocje

paszowy.pl
Masz pytania ?
505-103-005
600-873-069
Wróć do spisu treści