Zestaw: 1 x LUBISAN 10 kg sucha ściółka + 1x LUBISAN Extra Dry 10 kg - Paszowy.pl

Przejdź do treści

Zestaw: 1 x LUBISAN 10 kg sucha ściółka + 1x LUBISAN Extra Dry 10 kg

Drób > Dezynfekcja
Zestaw preparatów Lubisan

W skład zestawu wchodzi:
1 x Lubisan Sucha Ściółka 10 kg
1x Lubisan Extra Dry 10 kg
Dostępny natychmiast
80,00 zł 83,00 zł
Dodaj
 
Preparat Osuszający
 
Preparat przeznaczony do osuszania pomieszczeń hodowlanych. Receptura oparta na składnikach mineralnych sprawia, że Lubisan Sucha Ściółka jest doskonałym absorbentem nadmiaru wilgoci a tym samym środkiem profilaktyki chorób odśrodowiskowych takich jak:  
 
Ø  Biegunki
Ø  Kolibakteriozy
Ø  Choroby układu oddechowego
Ø  Choroby, łap, racic itp.
 
Preparat posiada w swoim składzie substancje pochłaniające mocznik i gazy, redukując ich emisję do atmosfery. LUBISAN SUCHA ŚCIÓŁKA poprawia wartość nawozową obornika oraz redukuje szkodliwe wypłukiwanie azotu i fosforu do wód gruntowych. Preparat przeznaczony jest do stosowania w obecności zwierząt, nie jest drażniący ani toksyczny. Preparat nie zawiera w swoim składzie żadnych substancji niebezpiecznych dla zdrowia i życia ludzi i zwierząt. Z uwagi na swoje właściwości produkt jest szczególnie zalecany do stosowania w intensywnej hodowli drobiu ( brojlery, indyki) – zdecydowania obniża wilgotność ściółki przyczyniając się do zmniejszenia częstotliwości występowania chorób stóp oraz obniżenie emisji amoniaku i siarkowodoru.
 
Stosowanie
 
LUBISAN SUCHA ŚCIÓŁKA należy stosować regularnie na powierzchnię całego pomieszczenie szczególnie w miejscach o nadmiernym zawilgoceniu, w kojcach porodowych, w okolicach poideł, na ściółkę, na maty, wokół mat, bezpośrednio na powierzchnię osuszaną bądź ściółkę 1 raz na 7 dni. W przypadku szczególnie zawilgoconych powierzchni, zabieg można powtarzać częściej nawet codziennie, jeśli jest taka potrzeba.
 
BYDŁO- stosować w dawce 50-100 g/m2 na legowiska, maty oraz wokół mat. Pod maty stosować preparat do suchej dezynfekcji LUBISAN
 
TRZODA- stosować w kojcach porodowych a także na ściółkę w dawce 50 -100 g/m2 . Szczególne zastosowanie do suchej kąpieli prosiaków.
 
DRÓB – stosować na całej powierzchni budynku w dawce 50 – 100 g/m2 , w miejscach zawilgoconych narożniki, okolice linii pojenia zwiększyć dawkę do 100 – 150 g/m2. W hodowli ściółkowej zaleca się stosowanie dodatkowego preparatu dezynfekującego LUBISAN przed położeniem ściółki i bezpośrednio na oczyszczoną posadzkę w dawce ok 100 g/m2
 
KRÓLIKI - nanosić na dezynfekowaną powierzchnię po uprzednim oczyszczeniu mechanicznym lub bezpośrednio na ściółkę przez równomierne posypywanie w dawce 50 g/m2 na klatki. W hodowli ściółkowej przed położeniem ściółki zaleca się stosowanie dawki maksymalnej 100g/m2
 
PRZECHOWYWANIE – preparat należy przechowywać w suchych pomieszczeniach z dala od wilgoci, od środków spożywczych i poza zasięgiem dzieci. Odpad produktu można po wymieszaniu z nawozem organicznym aplikować na pola.
 
 
W celu podniesienia skuteczności profilaktyki zaleca się wymienne stosowanie preparatu LUBISAN SUCHA DEZYNFEKCJALubisan Extra Dry

Dezynfekcja:
·        Pomieszczeń hodowlanych
·        Środków transportu
·        Urządzeń produkcji i przechowywania pasz
Właściwości:
·        Bakteriobójcze
·        Wirusobójcze
·        Grzybobójcze
·        Aromatyzujące
·        Silnie osuszające
·        Larwobójcze
 
Lubisan Extra Dry to innowacyjny produkt łączący wysoką skuteczność dezynfekcji z wyjątkowymi właściwościami osuszającymi. Dzięki specjalnemu doborowi składników, charakteryzuje się wysoką absorpcją (intensywne wchłanianie nie tylko wilgoci, ale również odorów) oraz pozytywnie wpływa na środowisko poprzez zmniejszenie wycieków azotu i fosforu z nawozów naturalnych do wód gruntowych. Zapewnia kompleksowe i efektywne działanie nawet w najtrudniejszych warunkach – szczególnie jest zalecany do stosowania w hodowli drobiu w profilaktyce biegunki i FPD. Dzięki biodegradowalnej formie przyczynia się do zwiększenia pojemności absorpcyjnej gleby. Jest zalecany w hodowli wszystkich gatunków zwierząt, szczególnie tam gdzie występuje duża wilgotność.
 

Stosowanie:
 
Lubisan Extra Dry należy stosować regularnie na powierzchni całego pomieszczenia szczególnie w miejscach o nadmiernym zawilgoceniu, w kojcach porodowych, w okolicach poideł, na ściółkę, na maty, wokół mat. Stosować w dawce 50-100 g m2 bezpośrednio na powierzchnię osuszaną oraz ściółkę jeden raz na 7 dni. W przypadku szczególnie zawilgoconych powierzchni, zabieg można powtarzać częściej, nawet codziennie jeśli jest taka potrzeba.
·        W hodowli ściółkowej preparat można aplikować przed położeniem ściółki bezpośrednio na suchą posadzkę w dawce 100- 150 g m2.
·        W hodowli bydła zaleca się stosowanie szczególnie na legowiskach, na maty oraz wokół mat, Pod maty zaleca się stosowanie preparatu Lubisan Skuteczna Dezynfekcja.
·        W hodowli trzody, zaleca się stosowanie w kojcach porodowych, a także na ściółkę. Szczególnie zastosowanie do suchej kąpieli prosiaków.
·        W hodowli drobiu stosować na całej powierzchni budynków inwentarskich, szczególnie w miejscach zawilgoconych: przy ścianach, w narożnikach a także pod i wokół linii pojenia.

W celu podniesienie skuteczności zabiegów profilaktycznych, zaleca się wymienne stosowanie preparatu Lubisan Skuteczna Dezynfekcja.

Promocje

paszowy.pl
Masz pytania ?
505-103-005
600-873-069
Wróć do spisu treści