LUBISAN 25 kg - sucha ściółka - Paszowy.pl

Przejdź do treści

LUBISAN 25 kg - sucha ściółka

Drób > Dezynfekcja
Preparat przeznaczony do osuszania pomieszczeń hodowlanych. Receptura oparta na składnikach mineralnych sprawia, że Lubisan Sucha Ściółka jest doskonałym absorbentem nadmiaru wilgoci a tym samym środkiem profilaktyki chorób odśrodowiskowych.
Dostępny natychmiast
34,00 zł
Dodaj
 
Preparat Osuszający
 
Preparat przeznaczony do osuszania pomieszczeń hodowlanych. Receptura oparta na składnikach mineralnych sprawia, że Lubisan Sucha Ściółka jest doskonałym absorbentem nadmiaru wilgoci a tym samym środkiem profilaktyki chorób odśrodowiskowych takich jak:  
 
Ø  Biegunki
 
Ø  Kolibakteriozy
 
Ø  Choroby układu oddechowego
 
Ø  Choroby, łap, racic itp.
 
Preparat posiada w swoim składzie substancje pochłaniające mocznik i gazy, redukując ich emisję do atmosfery. LUBISAN SUCHA ŚCIÓŁKA poprawia wartość nawozową obornika oraz redukuje szkodliwe wypłukiwanie azotu i fosforu do wód gruntowych. Preparat przeznaczony jest do stosowania w obecności zwierząt, nie jest drażniący ani toksyczny. Preparat nie zawiera w swoim składzie żadnych substancji niebezpiecznych dla zdrowia i życia ludzi i zwierząt. Z uwagi na swoje właściwości produkt jest szczególnie zalecany do stosowania w intensywnej hodowli drobiu ( brojlery, indyki) – zdecydowania obniża wilgotność ściółki przyczyniając się do zmniejszenia częstotliwości występowania chorób stóp oraz obniżenie emisji amoniaku i siarkowodoru.
 
 
Stosowanie

 
LUBISAN SUCHA ŚCIÓŁKA należy stosować regularnie na powierzchnię całego pomieszczenie szczególnie w miejscach o nadmiernym zawilgoceniu, w kojcach porodowych, w okolicach poideł, na ściółkę, na maty, wokół mat, bezpośrednio na powierzchnię osuszaną bądź ściółkę 1 raz na 7 dni. W przypadku szczególnie zawilgoconych powierzchni, zabieg można powtarzać częściej nawet codziennie, jeśli jest taka potrzeba.
 

BYDŁO- stosować w dawce 50-100 g/m2 na legowiska, maty oraz wokół mat. Pod maty stosować preparat do suchej dezynfekcji LUBISAN
 

TRZODA- stosować w kojcach porodowych a także na ściółkę w dawce 50 -100 g/m2 . Szczególne zastosowanie do suchej kąpieli prosiaków.
 

DRÓB – stosować na całej powierzchni budynku w dawce 50 – 100 g/m2 , w miejscach zawilgoconych narożniki, okolice linii pojenia zwiększyć dawkę do 100 – 150 g/m2. W hodowli ściółkowej zaleca się stosowanie dodatkowego preparatu dezynfekującego LUBISAN przed położeniem ściółki i bezpośrednio na oczyszczoną posadzkę w dawce ok 100 g/m2
 

KRÓLIKI - nanosić na dezynfekowaną powierzchnię po uprzednim oczyszczeniu mechanicznym lub bezpośrednio na ściółkę przez równomierne posypywanie w dawce 50 g/m2 na klatki. W hodowli ściółkowej przed położeniem ściółki zaleca się stosowanie dawki maksymalnej 100g/m2
 

PRZECHOWYWANIE – preparat należy przechowywać w suchych pomieszczeniach z dala od wilgoci, od środków spożywczych i poza zasięgiem dzieci. Odpad produktu można po wymieszaniu z nawozem organicznym aplikować na pola.
 
 
W celu podniesienia skuteczności profilaktyki zaleca się wymienne stosowanie preparatu LUBISAN SUCHA DEZYNFEKCJA

Opakowanie 25 kg


Promocje

paszowy.pl
Masz pytania ?
505-103-005
600-873-069
Wróć do spisu treści